Проєкту «Дитинство без війни» - 2 роки

Проєкту «Дитинство без війни» - 2 роки

З моменту домовленості перших леді двох країн Олени Зеленської та Еміне Ердоган про вивезення дітей-сиріт з України в Туреччину минуло два роки.

https://youtu.be/zTRWMRsGfZ0?si=RP7oJ4kRjruRuvgf

Шляхом сумісних зусиль Міністерства соціальної політики України, Національної соціальної сервісної служби України, Дніпропетровської обласної військової адміністрації, Служби у справах дітей Дніпропетровської обласної військової адміністрації, за підтримки Міністерства сім'ї та соціальних послуг Турецької Республіки, Посольства України в Турецькій Республіці, Консульства України в місті Анталія, було здійснено заходи щодо тимчасового переміщення (евакуації) дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування до Турецької Республіки.

Командою Руслана Шостака було надано необхідну допомогу в організації та оплаті трансферів, страхуванні і здійсненні інших заходів щодо тимчасового переміщення дітей. В подальшому організовано проєкт "Дитинство без війни", а згодом Русланом Шостаком засновано Благодійну організацію «Благодійний фонд «Руслана Шостака» (далі – Благодійний фонд Руслана Шостака).

За два роки проєкту вдалося врятувати та надати безпечний прихисток у Туреччині майже 3500 дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування, їх опікунам та вихователям, а також дітям, що перебували у складних життєвих обставинах.

БО «БФ «Руслана Шостака» забезпечив перебування дітей на березі Середземного моря, що включає оплату оренди готелів, повноцінне п’ятиразове харчування, медичні послуги, культурну та розважальну програми. Взяв на себе витрати по забезпеченню матеріально-технічної бази необхідної для навчання дітей.

Більше десятків міжнародних і українських компаній, громадських організацій та звичайних людей підтримували проєкт протягом цих двох років, серед яких: Nova Ukraine, Eva, Varus, Kızılay, Благодійний фонд «КОЛО», Visa, Lactalis, Ruta, Philips AVENT, Beiersdorf, Imperia Holding, Waikiki, МЕТRО, Schneider Electric, Onur Group, Splat, San Clean, iHH, İOM, Save the Children Ukraine, Rotaract, Lions, Özdoğu Sarp, Ekovar EnvironmentalL Group, Valet, Kilit, Hospitality Group, Благодійний фонд «Вони Незламні», Unilever, Silpo, Ülker, Gelato, UNWLA, BLONDI, Milller&Smith, ТОВ «Хенкель Україна», Tuid, SGDD-ASAM, Wells Fargo NY, Church USA, Посольство України в Японії та ще багато інших.

Всього на забезпечення дітей було витрачено близько 10 млн доларів - це гроші власника та його бізнесів, допомога міжнародних та українських фондів та організацій.

Про проєкт «Дитинство без війни» був знятий короткометражний документальний фільм SAVE GENERATION UA, який отримав нагороди на престижных міжнародних кінофестивалів серед яких, - Luleå International Film Festival, İstanbul International Spring Film Festival, «Washington West Film Festival» у США.

Кожен учасник благодійного проєкту “Дитинство без війни” застрахований. Зокрема, в рамках медичного страхового полісу за весь час існування проєкту було понад 1330 звернень в лікарні по страховці, з яких 114 дітей було госпіталізовано. Решта пройшли лікування амбулаторно.

Медичне страхування не охоплює всі потреби, але діти отримують всю необхідну медичну допомогу, включаючи послуги, які не покриває страховий поліс. Планові звернення до лікарів склали понад 956 разів. Зокрема, було здійснено звернення до стоматолога 381 раз, відвідування сімейного лікаря 232 рази, звернення до інших вузькопрофільних фахівців (включаючи діагностику) 343 рази, а також придбано окуляри, брекети, слухові апарати та проведено 27 операцій, включаючи операцію на серці та оперативне виправлення косоокості.

За два роки діти змогли отримати понад 624 години вивчення англійської мови та 7548 годин уроків мистецтва, спорту та інших розвиваючих занять. Також було придбано 9557 пар взуття та комплектів сезонного одягу.

Троє дітей знайшли нові сім'ї через усиновлення.

"Ми спільно з партнерами багато зробили, щоб діти залишалися в безпеці всі ці 2 роки. Наступна мета, щоб у кожної дитини з'явилася сім'я. Ми ставимо перед собою завдання - допомогти державі в усиновленні українських дітей в Україні. Це важка задача з невідомим і сильним опором, однак дорогу осилять ті, хто йде. Перед можливістю реалізувати дитячу мрію про виховання у люблячій сім'ї ми не зупинимося, недивлячись на труднощі." - зазначають у Фонді.